Kontaktujte nás

5 vecí, ktoré nemôžu chýbať v žiadnej garáži

Garáž a dielňa sú azylovým útočiskom každého motoristu. Poskytujú ochranu pre nášho štvorkolesového miláčika, priestor na jeho opravu a slúžia ako sklad rôzneho náradia pre tieto úkony. Akých 5 vecí je nevyhnutných pre správny chod každej garáže?

, DIAMAT, s.r.o.

5 vecí, ktoré nemôžu chýbať v žiadnej garáži

1.  Náradie všetkého druhu a náhradné diely

Skrutkovače, kľúče, zváracie náradie, ale aj gumené kladivo je nevyhnutné pri rôznych opravách áut a motoriek. Investovať do kvalitnej sady imbusových kľúčov musí skôr či neskôr každý majster. S dobrým náradím vám obstarávanie základných opráv pôjde omnoho jednoduchšie.

Rovnako dôležité sú aj náhradné diely. Nemusíte mať však doma rezervný kúsok každej časti kapoty, všetky okná a celý motor. Určite sa však zamyslite nad rezervnými žiarovkami, klinovým remeňom a rôznymi skrutkami a maticami.

2. Dôležité kvapaliny a chemikálie

Motorový olej, voda do ostrekovačov, rezervný kanister benzínu, ale aj „WD-čko“, vazelína a sprej na zastreknutie dier od strieľajúcich kamienkov sa vám zídu vždy. Osobnou kapitolou sú všemožné čističe na auto, ktorých počet už závisí od vašich osobných preferencií.

3. Bez vody to nepôjde

Základná zložka života (v garáži). Bez vody neumyjete auto, bez vody si neumyjete ruky mastné od oleja, bez vody neočistíte zanesené náradie. Ak nemáte v garáži možnosť zavedenia tečúcej vody, zaobstarajte si aspoň 30-litrový plastový kanister s kohútikom. Voda síce nebude práve pitná, no budete mať aspoň provizórny zdroj tečúcej vody.

4. Kvalitná garážová brána

Dobrá garážová brána je bezpečná, nezaberá veľa priestoru, rýchlo sa otvára a plní aj reprezentatívnu funkciu. Pre lepšie pochopenie základných rozdielov a predností rôznych typov garážových brán si prečítajte náš starší článok.

5. Dostatok priestoru

V garáži nemusí byť montážna jama. Stačí vám dostatok priestoru, v ktorom sa môžete pohodlne pohybovať okolo auta. Ak máte úzku garáž stavanú pre jedno auto a sotva otvoríte dvere, dvíhanie auta s heverom a všemožné opravy budú takmer nemožné. V takom prípade vám ostáva len jedna možnosť – vytiahnuť auto pred bránu a venovať sa mu tam.

 

Rýchly kontakt

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať. Radi Vám pomôžeme

Kontaktujte nás

Súvisiace blogy

Modernizácia našej vzorkovej predajne

Modernizácia našej vzorkovej predajne

19.04.2019

Článok o nás v TRENDE - Garážové brány s 80 ročnou tradíciou od trhovej jednotky na Slovensku

Článok o nás v TRENDE - Garážové brány s 80 ročnou tradíciou od trhovej jednotky na Slovensku

04.04.2018

Dobré meno si musíte zaslúžiť prácou. Garážové brány od nemeckého výrobcu HÖRMANN patria k európskej jednotke, sú povestné vysokou kvalitou a bezpečn ...

Veľké upratovanie vo vašej garáži? Vyhoďte všetko nepotrebné!

Veľké upratovanie vo vašej garáži? Vyhoďte všetko nepotrebné!

04.04.2017

Vo väčšine prípadov garáže neslúžia ako parkovisko, ale ako skladisko starých a nepotrebných vecí. Garáž má slúžiť predovšetkým na parkovanie, vďaka č ...

Veľké upratovanie garáže. Na čo nesmiete zabudnúť?

Veľké upratovanie garáže. Na čo nesmiete zabudnúť?

09.02.2017

Otvárate po zime svoju garáž, plní očakávaní sa tešíte na ďalšiu sezónu na milovanom aute alebo motorke, no po rozsvietení svetla sa vo vás nahromadil ...